sobota, 28 stycznia 2017

Szable w dłoń!

3 dzień w sieci.
Były komentarze ktoś to czyta.


Dziś coś z kategorii inne.

Brakuje Wam pomysłu na niedzielne zajęcie?
Donoszę, że jeszcze jutro (tzn. 29.01.2017) będzie można oglądać na zamku piastowskim w Raciborzu wystawę poświęconą broni białej, a konkretnie szabli. 
I co w tym takiego specjalnego? A to, że broń, którą możecie tam zobaczyć, pochodzi z prywatnej kolekcji rotmistrza Krzysztofa Wincentego Banaś herbu Dołęga. 
Trzeba przyznać, że kolekcja robi wrażenie - nie są to repliki tylko broń, która brała udział w walkach - więc jeśli interesujesz się bronią, bądź historią to się nie zawiedziesz. 
Mnie widok prawdziwych ostrzy zainspirował - szczęk oręża w trakcie sesji RPG, jakie będę prowadził, na pewno na tym zyska. 
Warto też wspomnieć, że to nie jedyna wystawa, którą można tam zobaczyć. Tuż obok częścią stałej ekspozycji jest wystawa Zamki i pałace ziemi raciborskiej - zawierająca szkice, zdjęcia, a nawet makiety założeń z okolicy.
Prócz tego godnym uwagi jest również sam zamek. Może to nie warownia prosto ze stron książek fantasy, ale stojąc na brukowanym placu przed kaplicą ciężko nie puścić wodzy fantazji i zobaczyć spacerujących szlachciców, trenujących rycerzy czy przygarbionego mnicha spieszącego na modły. 

Ale inspiracje to już inny temat.

Trzymajcie się.

1 komentarz: