niedziela, 30 kwietnia 2017

Iron Hands Devastator Squad - szalone konwersje atakują 40ste tysiąclecie!

86 dzień w sieci
Drugi post w kwietniu, szaleństwo...

Ostatnio na przekór nawałowi pracy i napiętemu grafikowi zacząłem grywać w Warhammera 40 000, w związku z tym potrzebuję nowych modeli. Wyjąłem zatem nożyki, pilniki i postanowiłem popsuć trochę figurek.

Ale najpierw nieco wstępu :)

W świecie dalekiej przyszłości, gdzie trwa permanentna wojna, poprowadzę do boju zakon Adeptus Astartes Iron Hands. Wybór podyktowany został dwoma powodami: po pierwsze spodobało mi się tło fabularne tej frakcji, ich uwielbienie dla bioniki i zawołanie bitewne: "The Flesh is weak!". Po drugie lubię przerabiać figurki, a ta armia daje ku temu dużo możliwości.

Przed Wami drużyna ciężkiej broni wyposażona w gravcannony. Sierżant został złożony w całości z różnych bitsów, pozostali marines są konwersjami standardowego ludka z pudła "Bitwa o Marcragge". Figurki odlane zostały prawie w całości (tylko bolter i plecak są osobno), więc było z tym nieco zabawy.

Drużyna w komplecie

Sierżant

Figurka przed konwersją.

To mój pierwszy post związany ze światem Warhammera 40 000 i pierwszy, w którym prezentuję figurki po konwersjach, ale przed malowaniem. Dajcie znać, co o tym sądzicie :)

5 komentarzy:

 1. Czad, bardzo pomysłowe konwersje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja! Znakomite konwersje, jestem pewien, że po pomalowaniu będą jeszcze lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. A nie myślałeś żeby zamiast drutu użyć strun do gitary? Lepiej by to po pomalowaniu wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam jestem fanatykiem szalonych konwersji (szczególnie w estetyce inq28), Twoje są zawodowe. Ciekaw jestem jak wyzyskasz tą estetykę malarsko, bo to ogromna przestrzeń, która pozwoli Ci tą cudna konwersje zepsuć albo utrzymać w porządnym klimacie. Życzę powodzenia i czekam na efekty. Pozdrawiam.

  PS

  Jak kolega wyżej sugeruje, zastosowanie strun gitary basowej daje świetny efekt zabawy w konwersję. Trochę trudniej niż klasyczny drut nagiąć do oczekiwanego kształtu, ale też się da. Polecam. No i detal z PCV, fajny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne te konwersje, a iron hands rządzą!

  OdpowiedzUsuń