piątek, 9 marca 2018

Pirate George - Warheim henchmen

407 dzień w sieci... / 407 day in the web...
Bad boy....


Zdarzyło się Wam pomalować model tak przy okazji innych projektów malarskich?
Pewnie tak. 

Dziś przedstawię Wam pirata Jerzego, pomalowanego przy okazji

Zapodkładowany przy okazji malowania Pirata Janka, rozpoczęty przy okazji Pirata Janusza, stał się obiektem doświadczalnym podczas malowania Siostry zakonnej na Świąteczną Wymianę Figurkową. Podstawki dorobił się podczas prac nad Kapitanem Czernobrodym - wtedy też model został ukończony. 

Model, tak samo jak wcześniej prezentowani stronnicy, jest produkcją Privateer Press, a konkretniej Sea Dog Crew. Nie urzekł mnie swoją rzeźbą, ciężko mu jednak coś zarzucić - ot kolejny pirat.

W przeciwieństwie do kolegów, Jerzy jest dość ponurym typem, przedkładającym flaszynę czegoś mocniejszego nad wizyty w hałaśliwych karczmach i burdelach. 
Nie stroi się jak galant - jego ubranie jest już mocno znoszone. Jednak jeśli spróbujecie się dobrać do skarbów drużyny, gdy kompania hula w porcie, to strzeżcie się tego jegomościa! Nie jest zbyt rozmowny i nie da Wam nawet okazji spróbować wyłgać się z myszkowania nocą po okręcie.

A jak Wasze projekty zrobione przy okazji? Zmajstrowaliście ostatnio coś na boku? :D

Have you happen to paint some miniatures "by the way"? 
I suppose yes.

Today I show you pirate George - model painted on the occasion of other projects.

I put base color on it when I was painting Pirate Jon and next layers when I was doing Pirate Janusz. I tested some technics on it when I was paintinf Sister of Sigmar. And I finally gave him base during making Captain Blackbeard.

These pirate miniatures are from Privateer Press Sea Dog Crew. All my pirate henchmen are from this box. Unfortunately this model didn't steal my heart - it's just just another pirate in my collection.

Ulike his colleagues, George is a grim man. He doesn't like tavern and brothels - he prefers stay on ship with rum bottle. He wears dirty, worn clothes and if you want to steal something from his crew be aware of this guy. He doesn't like talking - he prefers using sword - so if he catch you there will be no excuses - you will die.

And what about yours "by the way" projects? What did you do lately?
4 komentarze:

 1. Fajny ziomek. Podoba mi się taka "sprana" kolorystyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - właśnie z tymi spranymi kolorami eksperymentowałem.

   Usuń
 2. Mi zaś podoba się rzeźba i zacięty klimat. Może nie jest to koks na miarę Conana, ale widać, że nie sprzeda tanio swej skóry!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieje, że w trakcie gier będzie tak zacięty na jakiego wygląda :D

   Usuń