piątek, 3 listopada 2017

Spichlerz - makieta low cost

264 dzień w sieci...
Ruiny, które przetrwały wiele...

Dziś mam dla Was coś z moich starszych prac i jednocześnie pierwszą makietę na blogu.
Przed Wami Spichlerz dedykowany dla Warheima. Na co dzień możecie go znaleźć w Katowickim Innym Wymiarze, gdzie dzielnie służy od ponad 2 lat. Zawędrował tam przy okazji pierwszego Turnieju Warheima - Piekło pocztowe.

Chwilowo wrócił do warsztatu wraz z innym budynkiem, o którym napiszę innym razem.
Ku mojemu zdziwieniu makieta sprostała trudom życia w gralni. Spisała się wręcz celująco. Nosi tylko delikatne ślady zużycia - możecie zobaczyć je na zdjęciach, zanim wróci do klubu pewnie je naprawię.

Cóż wyjątkowego jeszcze jest w tej makiecie? To, że została zbudowana w całości ze śmieci i rzeczy, które każdy może znaleźć w domu.

Za podstawę służy gruby karton - nieregularny bruk wykonałem z korka, a kamienne elementy podmurówki oraz schody wykonane z styroduru. Ściany oraz podłoga budynku to karton oklejony taśmą malarską, zaś elementy drewniane wykonałam z koszyczka po truskawkach i kilku innych "śmieciowych" deseczek.

Malowanie również zostało wykonane tanim kosztem. Czarny podkład z puszki, to farba nie przeznaczona do figurek, a biały akryl na ścianach oraz bejca do drewna są pozostałościami po moim remoncie.

Muszę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony - budynek stworzony, jako potrzeba zapełnienia stołu przed turniejem, wciąż urozmaica rozgrywki w katowickim klubie.

A Wam zdarzyło się grać z tym budynkiem na stole?
Jeśli jesteście w okolicach Katowic to zapraszam do rozgrywek Warheima.
6 komentarzy:

 1. Często gęsto używana do warheima i malifaux :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to. Makieta nie grana to marnująca się makieta.

   Usuń
 2. Nie przypominam jej sobie. Ale przy najbliższej okazji poszukam i pooglądam na żywo bo uważam, że warto jej się przyjrzeć z bliska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy pierwszej sposobności zabiorę ją z powrotem do klubu.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Takie było założenie - makieta do gry a nie do gabloty, dużo przejść jakiś poziom, balkonik dla strzelców etc.

   Usuń