środa, 4 września 2019

FKB ed. #61 - A 30-day Fantastic Challenge. Day 4

950 dzień w sieci... / 950 days in the web..
Four days in .. I'm sure you catch this idea...
Gorączka wywołana 30-dniowym Wyzwaniem Fantastycznym wciąż trwa. Dziś szybkie pytanie i szybka odpowiedź. 

Twój ulubiony film fantastyczny obejrzany w ciągu ostatnich dwóch lat (nie serial)?

Ostatnie dwa lata nie przyniosły mi wiele pożywki, jeśli chodzi o kino fantastyczne, ale znalazła się perełka i w tym okresie. 

Blade Runner 2049

Nie ukrywam, że jako fan Blade Runnera z 1982 byłem bardzo sceptyczny idąc do kina. I choć produkcja z 2017 nie zajęła w moim sercu miejsca oryginału, to i tak zostawia konkurencje kompletnie zdruzgotaną. 

Nieśpieszne tempo filmu buduje klimat i pozwala sycić oczy tym, co widzimy na ekranie, a wizualnie ten film jest ucztą dla oczu. Do tego dobrze dopasowana muzyka. Fabuła przypadła mi do gustu, a świat łowcy androidów po raz kolejny mnie kupił. Jestem pewien, że nie raz wrócę do tego filmu.A 30-day Fantastic Challenge fever
still in progress. Today a quick question and a quick answer.

Your favourite fantasy film is seen in the last two years (not a series)?

The last two years have not brought me much nourishment when it comes to a fantastic cinema but there was a pearl in this period.

Blade Runner 2049

I must admit that as a Blade Runner fan of 1982 I was very sceptical about going to the cinema. And although the production from 2017 did not take the place of the original in my heart, it still leaves the competition completely devastated. 

The slow pace of the film builds the atmosphere and allows you to fill your eyes with what we see on the screen, and visually this film is a feast for the eyes. Well-tailored music. I liked the story and the world of the android hunter once again bought me. I'm sure I will come back to this movie more than once.

3 komentarze:

 1. Jak czytam wpisy to trochę tych filmów w ostatnim czasie było. Blade Runner 2049 też mi się podobał. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co sprawdzałem film co zapadł mi w pamięć to był starszy niż dwa lata - może też przez dwa ostanie lata siedziałem pod kamieniem i sporo mnie omineło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film ma byc obejrzany w ciągu ostatnich dwóch lat, może być starszy. ;)

   Usuń